Tomasz Kozłowski

19 listopada 2015 roku – ta data, to początek tragedii. W tym dniu na wąskiej, krętej drodze zderzyły się dwa samochody ciężarowe. W wypadku ucierpiał tylko jeden kierowca – był nim właśnie 33-letni Tomek, który w ciężkim stanie trafił do jednego z bydgoskich szpitali. Podczas trwania kilkugodzinnej operacji jego bliscy usłyszeli: „Pacjent stracił dużo krwi, lekarze walczą o jego życie”. Następne godziny czekania wypełnione były łzami i modlitwą. Przerwała je kolejna wiadomość: „Pacjent przeszedł amputację lewej nogi”. Kończynę ujęto powyżej kolana.
Proszę sobie wyobrazić, jaki ogromny cios ta informacja zadała Tomkowi, którego pasją od 18 lat jest breakdance. W kilka sekund z uznanego tancerza stać się inwalidą – jak Państwo sądzicie, jakie to uczucie? To niewyobrażalny szok, żal i pytania, o to, jak będzie wyglądać moje dalsze życie. Czy od dzisiaj będę już tylko patrzył na puchary i wspominał stare czasy? Czy razem z nogą straciłem bezpowrotnie swoje marzenia?
Przyszłość Tomka nie musi tak wyglądać. Odpowiednia rehabilitacja i dobra proteza pozwolą mu na prowadzenie normalnego życia, a także na powrót do ukochanego sportu. Państwa wsparcie na pewno pomoże Tomkowi szybciej stanąć na „różne” nogi!
W celu przekazania 1% z podatku podatników w deklaracji podatkowej w pozycji KRS należy wpisać numer KRS 0000343404 Fundacji oraz cel szczegółowy „Tomasz Kozłowski”, a także zaznaczyć kwadrat „wyrażam zgodę”.